Rezultatele Campionatelor Naționale de Culturism și Fitness (video)


Rezultatele Campionatelor Naționale de Culturism și Fitness

Casa de Cultură „Mihai Eminescu” din Tîrgu Mureș a găzduit în zilele de 1 și 2 aprilie, de la orele 10.00, Campionatele Naționale de Culturism și Fitness, pentru cadeți, juniori și categoria masters. La întreceri au fost prezenți în jur de 230 de sportivi și sportive din întreaga țară, fapt ce constituie un record de participare, conform președintelui Federației Române de specialitate, Gabriel Toncean.
Județul Mureș a fost reprezentat de 20 de sportivi, provenind de la cluburile târgumureșene CS Universitar, Energy Fit, Titanic Body Building, Retro Gym, CS Culturism Tineretului, Body Building Lacta, precum și de la CS „Sebastiano” Reghin.
Printre participanți s-a numărat și campioana mondială și europeană de juniori la bikini fitness, Ioana Șulea, de la CS Universitar Tg.- Mureș.
Campionatul Național de culturism și fitness pentru cadeți, juniori și masters, a fost organizat de cele 7 cluburi mureșene, sub egida Federației Române de specialitate.
„Am încheiat Campionatul Național cu medalii de aur la 3 categorii din totalul de 4 și cu titlul de campion absolut la secțiunea bikini fitness… Mulțumesc sportivilor pe care-i pregătesc pentru încrederea care mi-o acordă. Am avut deosebita onoare de a fi premiat de Dl Gabriel Toncean Președintele Federației Române de Culturism și Fitness pentru organizarea evenimentului împreuna cu colegii și prietenii Titi Antrenor și Laurențiu Magdaș.

Locul I pentru mureșeni l-au obținut:
BIKINI FITNESS JUNIOARE 166 cm- VArga Timea, loc I, de la ACS Energy FIT; BIKINI FITNESS JUNIOARE +166 cm- Șulea Ioana, loc I, CSU; BIKINI FITNESS JUNIOARE OPEN- Șulea Ioana, CSU, Loc I; Stanciu Alina Maricela de la ACS ENERGYFIT, bikini fitness, 35 de ani, open; Moldovan Agoston Jozsef, CS Retro GYM, la categoria CULTURISM 40-44 ani +90 kg; ENGI DENES, CS RETRO GYM, CULTURISM 50-54 ani +80 kg. Și alți mureșeni au obținut locuri meritorii…

…Iată toate rezultatele

Ziua 1
NUMELE SI PRENUMELE CLUBUL LOCALITATEA LOC

FITNESS CADETI FETE 7 ani
GNADT ANDREEA-ELIZA CS THOMAS GYM SATU MARE 2
HORINCAR ALEXANDRA CSM BAIA MARE BAIA MARE 1
RUSE MARIA ANTONIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 3

FITNESS CADETI FETE 8 ani
TINC ROMINA CS GOLD STAR BAIA MARE 3
POP CARLA-MARIA CS THOMAS GYM SATU MARE 7
KRISZTIAN MAJA CS THOMAS GYM SATU MARE 2
JOZSA KAMILLA CS THOMAS GYM SATU MARE 6
SEPSI ARIANA-MARIA CS THOMAS GYM SATU MARE 4
MARKUSZ ALEXANDRA CSM BAIA MARE BAIA MARE 5
URSU KARLA CSM IASI IASI 1

FITNESS CADETI FETE 9 ani
CRISAN ILINCA CS GOLD STAR BAIA MARE 2
SUCIU DAIANA CS GOLD STAR BAIA MARE 6
BARBUL-ZETEA MARA CS GOLD STAR BAIA MARE 1
DOCSA ALISIA CS THOMAS GYM SATU MARE 4
HODAS PAULA CS THOMAS GYM SATU MARE 3
LAVER LARISA CSM BAIA MARE BAIA MARE 5

FITNESS CADETI FETE 10-11 ani
BANCILA ALEXANDRA CS GOLD STAR BAIA MARE 1
BACTAN LEA CS THOMAS GYM SATU MARE 2
MAGUREAN ARIANA CSM BAIA MARE BAIA MARE 3
CONEA IULIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 5
SZAKACS ANDREEA CSM BAIA MARE BAIA MARE 6
OLTEAN SARA CSM BAIA MARE BAIA MARE 4

FITNESS CADETI BAIETI 12 ani
AMARANDEI MATEI CSM BAIA MARE BAIA MARE 1

FITNESS CADETI FETE 12-13 ani
SOMAI EDINA CS GOLD STAR BAIA MARE 1
OIEGAS ANDREEA CS GOLD STAR BAIA MARE 3
CHIRA KATIA SARAH CS GOLD STAR BAIA MARE 2
MARC BIANCA CSM BAIA MARE BAIA MARE 4
NEMES PATRICIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 5

FITNESS CADETI FETE 14-15 ani
SOMAI HENRIETTA CS GOLD STAR BAIA MARE 3
SOFRAN PAULA CS GOLD STAR BAIA MARE 2
BURIAN AMIRA CSM BAIA MARE BAIA MARE 4
POP ANTONIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 1
CULTURISM JUNIORI MICI 60 kg
DINCULETE DAVID CSS SOIMII SIBIU 2
STAN STEFAN CSS 5 BUCURESTI 8
FLOREA IONUT CS TELEORMAN ALEXANDRIA 6
JANOSI ZSOLT ACS ENERGY FIT TG. MURES 7
PANA SEBASTIAN-MIHAI CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 1
ARPASANU LUCIAN-FLORIN CS FORTUS CALARASI 5
MUNTEAN ELISEI-GABRIEL ACS POWER GYM MEDIAS 4
DOROSINCA IULIAN CSM IASI IASI 3

CULTURISM JUNIORI MICI 70 kg
TOMACHE GEORGE CSS SOIMII SIBIU 3
BRAESCU MIHAI ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 7
PRECUPEANU GEORGE CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV 8
IOSIF ANDREI-GEORGIAN CSS 5 BUCURESTI 2
IONESCU SERGIU-ION CS SIL B.F.K. BAIA MARE 5
LEICA MARIAN-CLAUDIU CS POSTAVARUL BB BRASOV 9
SZEKELI SZABOLCS TAMAS ACS POWER GYM MEDIAS 4
SONTICA CLAUDIU-ANDREI-BOGDAN CS DUMI GYM IANCA IANCA 6
NECULAI SORIN CSM RAMNICU SARAT 1

CULTURISM JUNIORI MICI +70 kg
CALINESCU BOGDAN CSS 5 BUCURESTI 3
CULEA ALEXANDRU CSS 5 BUCURESTI 7
STANCU EDUARD CS TELEORMAN ALEXANDRIA 1
MINDRILA CRISTIAN CS FARUL CONSTANTA 5
MANEA ANDREI CS FARUL CONSTANTA 8
VIRSAG COSMIN-ALIN CS RAPID CFR CN ORADEA 6
LOLICI RARES-CIPRIAN CSM BISTRITA 4
RAD ELIAS RAUL CS ALFA ZALAU 2

FITNESS JUNIOARE 163 cm
DUMITRU PETRUTA CSS 5 BUCURESTI 3
BOGZA ALEXANDRINA CSM IASI IASI 2
MICU ELENA CSM IASI IASI 1

FITNESS JUNIOARE +163 cm
NEAG DELIA CSU ORADEA 4
GIT REBECA CS GOLD STAR BAIA MARE 1
STAN ROXANA CSS 5 BUCURESTI 2
MALI AMALIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 3

BODYFITNESS JUNIOARE OPEN
STAN JENICA CSS 5 BUCURESTI 1
BOKOR ILDIKO ACS ENERGYFIT TG. MURES retras
ZAHARIA ROXANA-ELENA ACS ULISE FOCSANI 3
PECSI NIKOLETT CSU CLUJ-NAPOCA 2

WOMEN PHYSIQUE JUNIOARE OPEN
MURESAN MADALINA CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA retras
ION IONELA DIANA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1

BIKINI FITNESS JUNIOARE 160 cm
DUMITRAN CATALINA CSS 5 BUCURESTI 2
PETREA ALINA-ROXANA CS STEEL MAN TG. NEAMT 4
ONEA MARIA CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 5
HERBEI ANCUTA-ELENA CS CENTURION SIBIU 3
DUMITRU GEORGIANA-AMBRA CSM IASI IASI 1

BIKINI FITNESS JUNIOARE 166 cm
NICULAE PATRICIA CSS 5 BUCURESTI 4
VARGA TIMEA ACS ENERGY FIT TG. MURES 1
TINEGHE ALEXANDRA-IOANA CSM BAIA MARE BAIA MARE 6
STAN ANDREA CSM BISTRITA 3
DINITA GEORGIANA-LOREDANA ACS ULISE FOCSANI 7
MOCANU MARIA-MIRABELA CSM IASI IASI 5
MANOLACHE ALECSANDRA CSM IASI IASI 2

BIKINI FITNESS JUNIOARE +166 cm
MURESAN MARIA-ANDREEA CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA 6
BUJOR ELENA-MADALINA CS STEEL MAN TG NEAMT 2
SULEA IOANA CSU TG. MURES 1
TIMOFEI ANDREEA JAQLINE CS FARUL CONSTANTA 4
CAPRARU ELENA-MADALINA CS LULU’S GYM GALATI 3
CROITORU ALICE-PETRONELA CSM IASI IASI 5

FITNESS JUNIORI OPEN
DILGANU PAUL CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 3
BUTOERU OVIDIU CSU CLUJ-NAPOCA 1
SCANTEIANU SEBASTIAN CSM IASI IASI 4
POPA ALEXANDRU CSM IASI IASI 2

MEN PHYSIQUE JUNIORI 174 cm
BOGATU DRAGOS ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4
DAN CRISTIAN CS TITANIC TG. MURES 6
SANDOR NORBERT ACS ENERGY FIT TG. MURES 3
PETHO NORBERT ACS ENERGY FIT TG. MURES 5
SERPESCU SEBASTIAN CSS 5 BUCURESTI 1
TUTULAN NARCIS-FLORIN CS DUMI GYM IANCA IANCA 7
BECHES DRAGOS CSU CLUJ-NAPOCA 2

MEN PHYSIQUE JUNIORI 178 cm
SCHIOPU HORIA-PAUL CS TELEORMAN ALEXANDRIA 1
HOGYES NIMROD-ISTVAN CS TITANIC TG. MURES 3
DIACONU ALEXANDRU CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV 2

MEN PHYSIQUE JUNIORI +178 cm
TALPEANU ADRIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 5
SUCIU LAURENTIU CS TITANIC TG. MURES 3
MOLDOVAN HUNOR ACS ENERGY FIT TG. MURES 8
NEAGOE ANDREI OVIDIU CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 7
CSANYI LEVENTE ACS EDI GYM LUDUS 9
AMBRUS ROBERT CS RETRO GYM TG. MURES 6
DURA SEBASTIAN-CATALIN CSM BISTRITA BISTRITA 2
DRAGOS ANDREI-TITUS ACS ULISE FOCSANI 1
POPOVICI DORIAN CSU CLUJ-NAPOCA 4
LERNEA COSMIN-MARIAN CSM RAMNICU SARAT 10

BODYBUILDING CLASIC JUNIORI OPEN
ANTOHI VALENTIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4
CIUMAN ALEX CS GYM OVIDIU BAIA MARE 5
GRAMADA IONUT CS STEEL MAN TG NEAMT 2
BOZOMALA GHEORGHE-VLADUT CSM BISTRITA 3
UNGUR NORBERT CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 1
MUNTEANU ANDI-RAZVAN CS AVICOLA BUZAU 7
TITA RAZVAN CSU CLUJ-NAPOCA 6

CULTURISM JUNIORI MARI 70 kg
SALAK HUNOR CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA 2
PLESEA MIHAIL ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1
STEFANICA IULIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 10
OACHESU CRISTIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4
LAMBRU CRISTIAN CS FARUL CONSTANTA 5
VARGHA BOTOND ACS ENERGY FIT TG. MURES 8
ARPASANU IONEL-VIOREL CS FORTUS CALARASI 7
UNGVART PETRISOR CS CULTURISTUL RM.VALCEA 6
TARAU RAUL-NICOLAE CS ALFA ZALAU 3
TOFAN ANDREI-EUGEN CSM IASI IASI 9

CULTURISM JUNIORI MARI 75 kg
MOLNAR ALEXANDRU IRIMIE CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA 5
HOJDEA IACOB CSM BISTRITA 2
MEZEI IOSIF-DENIS CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 3
OLARI RAFAEL-MARIAN CS CENTURION SIBIU 4
MARTIN CRISTIAN CSU CLUJ-NAPOCA 1

CULTURISM JUNIORI MARI 80 kg
DIN MADALIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1
TRANDAFIR ALEXANDRU CS FARUL CONSTANTA 5
TAMASANU GABI-FLORINEL CS FORTUS CALARASI 4
KALININ RAZVAN CSU CLUJ-NAPOCA 3
TAPOVAT ANDREI CSM IASI IASI 2

CULTURISM JUNIORI MARI +80 kg
BICIU ADRIAN CS FARUL CONSTANTA 3
DUMITRU DAN ALEX.. CS TELEORMAN ALEXANDRIA 2
BORZA LUCIAN ACS POWER GYM MEDIAS 1

CULTURISM JUNIORI MICI OPEN
STANCU EDUARD CS TELEORMAN ALEXANDRIA 1
PANA SEBASTIAN-MIHAI CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 2
NECULAI SORIN CSM RAMNICU SARAT 3

FITNESS JUNIOARE OPEN
GIT REBECA CS GOLD STAR BAIA MARE 1
MICU ELENA CSM IASI IASI 2

BIKINI FITNESS JUNIOARE OPEN
SULEA IOANA CSU TG. MURES 1
VARGA TIMEA ACS ENERGY FIT TG. MURES 3
DUMITRU GEORGIANA-AMBRA CSM IASI IASI 2

MEN’S PHYSIQUE OPEN
SCHIOPU HORIA-PAUL CS TELEORMAN ALEXANDRIA 3
SERPESCU SEBASTIAN CSS 5 BUCURESTI 1
DRAGOS ANDREI-TITUS ACS ULISE FOCSANI 2

CULTURISM JUNIORI MARI OPEN
PLESEA MIHAIL ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
DIN MADALIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4
BORZA LUCIAN ACS POWER GYM MEDIAS 1
MARTIN CRISTIAN CSU CLUJ-NAPOCA 3

Ziua 2

NUMELE SI PRENUMELE CLUBUL LOCALITATEA LOC

BIKINI FITNESS >35 ani OPEN
MARIN LETITIA CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 5
IVASCU ADINA CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 7
STANCIU ALINA-MARICELA ACS ENERGYFIT TG. MURES 1
ILEANA ALICE ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
MICAESCU ELENA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 3
MANEA RALUCA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 6
HRISTU GABRIELA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4

BODY FITNESS 35-44 ani OPEN
TIRSEA RALUCA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 4
ANDREI DANIELA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
BALMUS GEORGETA-NADIA CS CULTURISTUL RM.VALCEA 1
UNGUREANU MARINELA CS CFR IASI IASI 3
MITRIA ALINA-ELEONORA CS HARD BODY BUCURESTI 5
VINTILA SILVIA CSM BAIA MARE BAIA MARE 6

BODY FITNESS >45 ani OPEN
TUCHILA CORINA CS LULU’S GYM GALATI 1
PASARE MIHAELA CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 2
WOMEN PHYSIQUE >35 ani OPEN
IHNATIUC NATALIA ACS TIMFORTIS TIMISOARA 4
DAVID JUDIT CS LULU’S GYM GALATI 3
GIURGIU IULIANA CS GOLD STAR BAIA-MARE 2
MARINESCU OANA ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1
LEPADATU CHIRA CS ATLAS CULT. SI FITNESS BRAILA 5
MEN PHYSIQUE >40 ani OPEN
STOICESCU GABRIEL ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 5
SVEDUNEAC ADRIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 3
STANCU MIRCEA ACS ADONIS RESITA 1
ILINCA COSTIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
TAMAS MARIUS-NICOLAE CS THOMAS GYM SATU MARE 4
BB CLASSIC >40 ani OPEN
GIURGI CLAUDIU-VASILE CS GYM OVIDIU BAIA MARE 3
ZAHA VASILE CS DINAMIC SATU-MARE 5
POP ANDREI ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
CRAMER ADRIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 6
HONGU MIHAI CS STEEL MAN TG.NEAMT 7
NAGY SANDOR CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 4
NILGESZ ANDREI CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 1
CULTURISM 40-44 ani 70 Kg
COZMA OVIDIU-VASILE CS GYM OVIDIU BAIA MARE 1
BECHERU CRISTI-CONSTANTIN CS ELEGANTA RESITA 2

CULTURISM 40-44 ani 80 kg
GIURGIU EMIL CS GOLD STAR BAIA-MARE 2
ALEXANDRESCU ANDREI CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 1
OLTEANU DECEBAL CS FARUL CONSTANTA 3

CULTURISM 40-44 ani 90 kg
TATARU LAURENTIU CS POSTAVARUL BB BRASOV 2
COJOCARU MARIUS CS MIKY GIN ROSIORII DE VEDE 4
STEFAN CRISTIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1
HORVATH TIBERIU CSU CLUJ-NAPOCA 3

CULTURISM 40-44 ani +90 kg
NICULCEA ADRIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 2
MOLDOVAN AGOSTON JOZSEF CS RETRO GYM TG. MURES 1

CULTURISM 45-49 ani 70 kg
RIZEA CONSTANTIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 1
SMINTINICA SEBASTIAN CS FLEX IASI 2
MITITELU ION CS GOLD GYM SIMLEU SILVANIEI 3
CULTURISM 45-49 ani 90 kg
MATEESCU ALIN CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 1
FRITEA SORIN CS GOLD GYM SIMLEU SILVANIEI 2
DEACU COSTEL CS FORTUS CALARASI 3

CULTURISM 45-49 ani +90 kg
BERTEANU RADU-PAUL CS CENTURION SIBIU 2
ANDRASONI FRANCISC CS AMEFA ARAD ARAD 1
CAILEANU COSTICA CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 3
CULTURISM 50-54 ani 80 kg
CORLAN ION CS ELEGANTA RESITA 3
CARACUDA ONITA CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV 2
TORCEA COSTEL CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 1
CULTURISM 50-54 ani +80 kg
ENGI DENES CS RETRO GYM TG. MURES 1
MIHAESCU VASILE CS CULTURISTUL RM.VALCEA 2
VELICI COSTEL-ANTONEL ACS POWER GYM MEDIAS 3
CULTURISM >55 ani 75 kg
CIOCAN ION CS POSTAVARUL BB BRASOV 2
CIOFU DUMITRU CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV 1
SESTACOVSCHI ADRIAN CS FORTUS CALARASI 3
CULTURISM >55 ani +75 kg
BALOGH DOMOKOS CS DELTA POWER CLUJ-NAPOCA 2
LASLO IOAN-VASILE CS GOLD GYM SIMLEU SILVANIEI 3
SERBAN VASILE CS SIL B.F.K. BAIA MARE 1
OPEN CULTURISM 40-44 ANI
COZMA OVIDIU-VASILE CS GYM OVIDIU BAIA MARE 4
ALEXANDRESCU ANDREI CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 1
STEFAN CRISTIAN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 3
MOLDOVAN AGOSTON JOZSEF CS RETRO GYM TG. MURES 2
OPEN CULTURISM 45-49 ANI
RIZEA CONSTANTIN ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI 3
MATEESCU ALIN CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA 1
ANDRASONI FRANCISC CS AMEFA ARAD ARAD 2
OPEN CULTURISM >50 ANI
TORCEA COSTEL CS GLADIATOR GYM CRAIOVA 1
ENGI DENES CS RETRO GYM TG. MURES 3
SERBAN VASILE CS SIL B.F.K. BAIA MARE 2
CIOFU DUMITRU CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV 4

Cristina Vancea

print

Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.