Câştigătorii campionatului de TIR al MAI

În 17 mai a.c., în cadrul festivităţii de premiere a Campionatului de Tir al Ministerului Afacerilor Interne, ediţia 2018, câştigătorilor le-au fost înmânate diplomele, medaliile şi cupele.
Campionatul s-a desfăşurat în acest an la Poligonul Sîngeorgiu de Mureş, aparţinând Ministerului Apărării Naţionale şi a fost organizat de către Ministerul Afacerilor Interne – prin intermediul Centrului Cultural, Inspectoratului de Poliţie Judeţean Mureş, Inspectoratului de Jandarmi Judeţean “col. Sabin Motora” Mureş, Grupării de Jandarmi Mobilă „Regele Ferdinand I” Tîrgu Mureş şi al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Horea” al judeţului Mureş.

Cei 160 de sportivii aliniaţi la startul competiţiei, s-au întrecut în cadrul a două manşe, ce s-au desfăşurat pe parcursul zilelor de 16, respectiv 17 mai a.c.

La final au ajuns cu toţii, însă, în finală, doar o parte dintre competitori.

În urma desfăşurării concursului cu pistolul calibrul 7.65 mm, clasamentul final a fost următorul:

Clasamentul individual femei:
Locul I – Mihaela Mitrusciak (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – I.J.J. Prahova)
Locul II – Adriana Nicolae (Academia de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti )
Locul III – Mihaela Vorniceanu ( Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – I.J.J. Botoşani)
Locul IV – Simona Buzuleac Vezeteu (Inspectoratul General al Poliţiei Române – I.P.J. Suceava)
Locul V– Oana Simina Neaca (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – I.J.J. Sălaj)

Locul VI – Anda Mirela Pop (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – Gruparea de Jandarmi Mobilă Cluj Napoca)

Clasamentul individual bărbaţi:
Locul I – Alexandru Oproiu (Inspectoratul General al Poliţiei Române – Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti)
Locul II – Gabriel Stanciu (Academia de Poliţie “Al. Ioan Cuza” Bucureşti)
Locul III – Attila Hajdu (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – I.J.J. Timiş)
Locul IV – Ovidiu Cozma (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – I.J.J. Satu Mare)
Locul V –Giorgian Samoilă (Inspectoratul General al Poliţiei Române –I.P.J. Tulcea)
Locul VI – Vasile Vînţ (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române –I.J.J. Satu Mare)

Clasamentul final al concursului cu pistolul calibru 9 mm se prezintă astfel:

Clasamentul individual femei:
Locul I – Daniela Crişan (Inspectoratul General al Poliţiei Române – I.P.J. Harghita)
Locul II – Corina Moraru (Inspectoratul Teritorial al Poliţiei de Frontieră Timişoara)
Locul III –Aura Hurmuz (Inspectoratul General al Poliţiei Române – Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti)
Locul IV –Mihaela Rotaru (Academia de Poliţie “Al. Ioan Cuza” Bucureşti)
Locul V – Lavinia Cristurean (Inspectoratul General al Poliţiei Române – I.P.J. Mureş)
Locul VI – Loredana Pîrvu (Academia de Poliţie “Al. Ioan Cuza” Bucureşti)

Clasamentul individual bărbaţi:
Locul I – Petru Săilă (Inspectoratul General al Poliţiei Române – Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti)
Locul II – Sorin Ilea (Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră Oradea)
Locul III – Petru Damian (Inspectoratul General al Poliţiei Române –I.P.J. Buzău)
Locul IV – Daniel Ciprian Has (Inspectoratul General al Jandarmeriei Române – Gruparea de Jandarmi Mobilă Cluj Napoca )
Locul V – Ovidiu Munteanu (Inspectoratul General al Poliţiei Române – Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti)
Locul VI – Tiberiu Bejan (Academia de Poliţie “Al. Ioan Cuza” Bucureşti)

Clasamentul pe echipe, se prezintă astfel:
Locul I – echipa Inspectoratului General al Poliţiei Române
Locul II – echipa Inspectoratului General al Jandarmeriei Române
Locul III – echipa Academiei de Poliţie “Al. Ioan Cuza” Bucureşti.
Locul IV – echipa Inspectoratului General al Poliţiei de Frontieră
Locul V – echipa Direcţiei Generale de Protecţie Internă
Locul VI – echipa Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă

Comentează cu Facebook
Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile nu sunt permise.