Clubul Sportiv Școlar Tîrgu Mureș are campion balcanic la lupte

În perioada 1-4.11.2017.  sportivii de la secția de lupte din cadrul clubului au participat la Campionatul Balcanic pentru juniori III (sub 15 ani)  organizat la Murska Sobota-Slovenia

.A fost o participare numeroasă, participând toate țările afiliate din zona Balcanului în număr total de 12.

Cel mai bun rezultat a obținut Biro Krisztian  care la categoria 66 de kg  s-a clasat pe locul I câștigând titlul de campion balcanic după ce anul trecut sa clasat al III-lea.

La categoria 46 de kg clubul a avut doi reprezentanți ambii urcînd pe podium,Gombos Erik pe treapta a doua și Csiki Ervin pe a treia.

Băieții au ocupat totodată locul doi pe națiuni cu echipa României.

La fete am fost reprezentați de Lircă Georgiana cine la categoria 48 de kg a ocupat locul trei iar la competiția pe echipe locul I.

Sportivii sunt pregătiți de profesorii Fazakas Csaba,Dragoș Vlad si Gyarmati Ferenc.