Programul Târgului de Crăciun Sighișoara

Târgul de Crăciun, manifestare cultural-artistică specifică Sărbătorilor de Iarnă, se va desfășura în perioada 18-23 decembrie 2017, în Piața Octavian Goga, după următorul PROGRAM:

LUNI, 18 DECEMBRIE 2017

Ora 12.00  Deschiderea Târgului de Crăciun

Ora 12.00 – 15.00 Târgul elevilor  – Produse specifice Sărbătorilor de Iarnă

Ora 12.10  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 12.30  Recital  – Fanfara Sighişoara

Ora 13.00  Cristi Iuga – Cântece de Crăciun

Ora 13.45  Clubul Copiilor Sighișoara – Cercul de Teatru, prof. coord. Șoneriu Mihai Marcel – Revolta poveștilor

Ora 14.05 Ansamblul Junii Hetiurului – Program de Crăciun

Ora 14.25  Clubul Copiilor Sighișoara – Poezii de Crăciun

Ora 14.35  Cristi Iuga – Colinde; PAUZĂ TEHNICĂ

Ora 18.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 18.30  Ansamblul de dansuri populare Kikerics

Ora 19.00  Adrian Ivanițchi – Concert

Ora 20.00  Florin Săsărman – Concert

Ora 21.00  Vasile Șeicaru – Concert

MARȚI, 19 DECEMBRIE 2017

Ora 18.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 18.30  Grupul coral „Theotokos” – Colinde

Ora 18.50  Daniela Vlad și Ansamblul “Mugurași de pe Târnavă” – Colinde

Ora 19.10  Grupul coral „Armonia” – Colinde

Ora 19.30  Grupul vocal “Nadeșul dintre Târnave” – Colinde

Ora 19.50  Grupul coral “Nicolae Bogdan” – Colinde

Ora 20.10  Străjerii Sighișoarei – Colinde

Ora 20.30  Grupul coral “Vox Animi” – Colinde

Ora 20.50  Daniela Vlad, Doina Pintea, Nelu Șopterean & CAR Pensionari – Colinde

Ora 21.30 G Brothers – Concert

MIERCURI, 20 DECEMBRIE 2017

Ora 16.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

16.00 Școala Gimnazială “Joseph Haltrich” – Cântece și poezii de Crăciun

16.10 Școala Gimnazială Nadeș – Program artistic

16.30 Școala Gimnazială “Radu Popa” – Colinde

17.10 Școala Gimnazială “Joseph Haltrich” – Cântece și poezii de Crăciun

17.30 Școala Gimnazială “Miron Neagu” – Dansuri săsești;  Colinde

18.00 Școala Gimnazială “Joseph Haltrich” – Cântece și poezii de Crăciun

18.10 Școala Gimnazială “Aurel Mosora” – Program artistic

18.30 Școala Gimnazială “Joseph Haltrich” – Cântece și poezii de Crăciun

18.40 Școala Gimnazială “Zaharia Boiu” – Scenetă de iarnă

19.00 Școala Gimnazială “Joseph Haltrich” – Cântece și poezii de Crăciun

19.40 Școala Gimnazială “Victor Jinga” – Colinde

19.55 Liceul Teoretic “Mircea Eliade” – Colinde

20.15 Liceul Tehnologic Nr. 1 – Scenetă;  Dansuri; Colinde

Ora 20.55  Daniela Costea – Colinde

Ora 21.15  Florina Oprea – Colinde

Ora 21.35 Colindătorii din Angofa

JOI, 21 DECEMBRIE 2017

Ora 19.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 19.30 Program folcloric susținut de: Nelu Șopterean, Nicu Poșta, Doina Pintea, Daniela Vlad, Nelu Sânmărtean, Angela Muscă, Coralia Costea, Lucreția Coman, Ansamblul “Românașul” și Ansamblul „Plaiuri Ardelene”

VINERI, 22 DECEMBRIE 2017

Ora 19.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 19.30 Nicola – Concert

Ora 20.30 Ioana Novak și Cvartet de Coarde – Concert

Ora 21.30 Bere Gratis – Concert

SÂMBĂTĂ, 23 DECEMBRIE 2017

Ora 19.00  Întâlnire cu Moș Crăciun

Ora 19.20 Clubul Copiilor Sighișoara – Cercul de dans, prof. coord. Cornel Câmpean – Trupa K-Boom

Ora 19.30 Alexandra & Crush  – Concert

Ora 20.30 Distinto – Concert

Ora 21.30 Iris – Concert

Comentează cu Facebook
Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile nu sunt permise.