S-a dat startul Cupei E.ON Kinder 2017!

  • Peste 1.500 de copii se vor confrunta  la Târgu Mureş în unul dintre cele mai importante turnee de fotbal pentru copii din ţară;

Prima serie a  Cupei E.ON Kinder este dedicată categoriilor de copii născuţi în anii 2007, 2009 şi 2010 şi se desfăşoară la Târgu Mureş în perioada 17-19 august.

Ajunsă la a XI-a ediţie, competiţia de la Târgu Mureş este una dintre cele mai prestigioase din ţară, în cele două serii urmând să se confrunte circa 1.500 de copii  reuniţi în 96 de echipe.

Partenerul principal al competiţiei este E.ON România, turneul fiind organizat de Asociaţia Sportivă A.C.S. Kinder Sângeorgiu de Mureş, cu sprijinul firmelor SportLife şi Erima.

„Să vă bucuraţi că aţi reuşit să ajungeţi la Târgu Mureş  şi să daţi tot ce aveţi mai bun în confruntarea de pe teren. Şi mai ales, faceţi-vă noi prieteni. Fiindcă dincolo de  performanţă, ceea ce contează cu adevărat în viaţa sunt familia, prietenii sau mentorii noştri. Fiindcă ei ne susţin atât în momentele bune, cât şi în cele mai puţin bune”, este mesajul transmis copiilor de către Claudia Griech, director general adjunct E.ON România.

„Suntem convinşi că vom continua seria fotbalului de calitate cu care ne-aţi obişnuit în cele 10 ediţii de până acum ale Cupei E.ON Kinder. Vorbim de  circa 800 de echipe, 400 de cluburi şi aproape 12.000 de copii care ne-au demonstrat în aceşti 10 ani  că ştiu să lupte pentru şansa lor. Mult succes tuturor copiilor care vor fi prezenţi în aceste zile la Târgu Mureş”, a transmis la rândul său Pop Lupu Coriolan, preşedintele ACS Kinder.

Ediţia din acest an  reuneşte copii de la cluburi din judeţele Constanţa, Braşov, Suceava, Sibiu, Vaslui, Iaşi, Timiş, Alba, Cluj, Bistriţa-Năsăud, Bacău, Sălaj, Vâlcea, Harghita, Maramureş, Mureş, municipiul Bucureşti, precum şi din Cehia.

Festivitatea de decernare a premiilor şi trofeelor pentru prima serie a Cupei E.ON Kinder va avea loc sâmbătă, 19 august, la Casa de Cultură „Mihai Eminescu” din Târgu Mureş , începând cu ora 15.00.

Seria a II-a va debuta pe 21 august, pentru categoriile de copii născuţi în anii 2005, 2006 şi 2008.

Toate noutăţile şi detaliile desfăşurării turneului sunt disponibile pe site-ul oficial al competiţiei www.eonkinder.ro.

Persoane de contact:

Vlad Amariei, SportLife, Mob. 0742.107.479, vlad.amariei@yahoo.com

Adela Boţan, E.ON România, Mob. 0747.773.730, adela.botan@eon-romania.ro

Program

Ziua

Ora

Cat

Gr

JOC

Teren

Meci

Scor

17.08.2017 09:00 2007 A 1 ASA 1 ACS KINDER – ALDO SPORT BUCURESTI
17.08.2017 09:00 2007 B 2 ASA 2 INTERGALAXY BUCURESTI – INFINITY TARNAVANI
17.08.2017 10:00 2007 C 3 ASA 1 ACADEMIA GH.HAGI – ASA TG. MURES

17.08.2017

10:00

2007

D

4

ASA 2

ACS JUNIORUL SUCEAVA – CS HIDRO RM. VALCEA

17.08.2017

11:00

2007

A

5

ASA 1

DINAMIK BAIA MARE – ACS JUNIOR CAMPULUNG

17.08.2017

11:00

2007

B

6

ASA 2

INTERSTAR SIBIU – ACS KINDER ALB

17.08.2017

12:00

2007

C

7

ASA 1

ACS KINDER 2008 – ACS KIDS TAMPA BRASOV

17.08.2017

12:00

2007

D

8

ASA 2

LUCEAFARUL CLUJ NAPOCA – BEST KIDS REGHIN

17.08.2017

16:00

2007

A

9

ASA 1

ALDOSPORT BUCURESTI – DINAMIK BAIA MARE

17.08.2017

16:00

2007

B

10

ASA 2

INFINITY TARNAVENI – ACS KINDER ALB

17.08.2017

17:00

2007

C

11

ASA 1

ACADEMIA GH.HAGI – ACS KIDS TAMPA BRASOV

17.08.2017

17:00

2007

D

12

ASA 2

BEST KIDS REGHIN – CS HIDRO RM. VALCEA

17.08.2017

18:00

2007

A

13

ASA 1

ACS KINDER ROSU – JUNIOR CAMPULUNG

17.08.2017

18:00

2007

A

14

ASA 2

INTERSTAR SIBIU – INTERGALAXY BUCURESTI

17.08.2017

19:00

2007

C

15

ASA 1

ASA TG.MURES – ACS KINDER 2008

17.08.2017

19:00

2007

D

16

ASA 2

LUCEAFARUL CLUJ NAPOCA – JUNIORUL SUCEAVA

17.08.2017

09:00

2010

A

1

APOLLO 1

ACS KINDER – AIUD

17.08.2017

09:00

2010

B

2

APOLLO 2

MSE TG. MURES – FC BACAU

17.08.2017

09:45

2010

B

3

APOLLO 1

ASA TG.MURES – AFC ODORHEIUL SECUIESC

17.08.2017

10:30

2010

C

4

APOLLO 1

ACS TAMPA KIDS BRASOV – INTERSTAR SIBIU

17.08.2017

11:15

2010

A

5

APOLLO 1

ACS KINDER ROSU – INTERGALAXY BUCURESTI

17.08.2017

11:15

2010

A

6

WEEKEND 2

ACADEMIA GH.HAGI – LUCEAFARUL 2010 CLUJ

17.08.2017

11:15

2010

B

7

APOLLO 2

FC BACAU – E.ON CEHIA

17.08.2017

12:00

2010

B

8

APOLLO 1

MSE TG.MURES – AFC ODORHEIUL SECUIESC

17.08.2017

13:30

2010

A

9

WEEKEND 2

ACADEMIA GH.HAGI – INTERGALAXY BUCURESTI

17.08.2017

15:00

2010

B

10

APOLLO 1

E.ON CEHIA – ASA TG. MURES

17.08.2017

15:00

2010

B

11

APOLLO 2

FC BACAU – AFC ODORHEIUL SECUIESC

17.08.2017

15:45

2010

A

12

APOLLO 1

ACS KINDER ROSU – LUCEAFARUL 2010 CLUJ

17.08.2017

15:45

2010

A

13

APOLLO 2

INTERGALAXY BUCURESTI – JUNIORUL AIUD

17.08.2017

16:30

2010

C

14

APOLLO 1

INTERSTAR SIBIU – INFINITY TARNAVENI

17.08.2017

16:30

2010

C

15

APOLLO 2

ACS KINDER ALB – ACS KIDS TAMPA BRASOV

17.08.2017

17:15

2010

B

16

APOLLO 1

ASA TG MURES – MSE TG.MURES

17.08.2017

17:15

2010

B

17

APOLLO 2

E.ON CEHIA – AFC ODORHEIUL SECUIESC

17.08.2017

18:00

2010

A

18

APOLLO 1

LUCEAFARUL 2010 CLUJ – INTERGALAXY BUCURESTI

17.08.2017

18:00

2010

C

19

APOLLO 2

ACS KINDER ALB – INFINITY TARNAVENI

17.08.2017

19:00

2010

A

20

WEEKEND 2

ACADEMIA GH.HAGI – JUNIORUL AIUD

17.08.2017

09:00

2009

A

1

WEEKEND 1

ACS KINDER – ASA TG.MURES

17.08.2017

09:00

2009

B

2

WEEKEND 2

MSE TG.MURES – LUCEAFARUL CLUJ

17.08.2017

09:45

2009

A

3

WEEKEND 1

E.ON CEHIA – VIITORUL ZALAU

17.08.2017

09:45

2009

B

4

WEEKEND 2

ACADEMIA GH. HAGI – TRANSIL TG.MURES

17.08.2017

10:30

2009

C

5

WEEKEND 1

FC BACAU – BEST KIDS REGHIN

17.08.2017

10:30

2009

C

6

WEEKEND 2

ACS KINDER ALB – ROYAL FAGARAS

17.08.2017

11:15

2009

A

7

WEEKEND 1

ASA TG.MURES – ACADEMIA LUCEAFARUL CLUJ

17.08.2017

12:00

2009

B

8

WEEKEND 1

INTERSTAR SIBIU – LUCEAFARUL CLUJ

17.08.2017

12:00

2009

A

9

WEEKEND 2

ACS KINDER – VIITORUL ZALAU

17.08.2017

12:45

2009

C

10

WEEKEND 1

FC BACAU – ROYAL FAGARAS

17.08.2017

12:45

2009

C

11

WEEKEND 2

ACS KINDER ALB – BEST KIDS REGHIN

17.08.2017

13:30

2009

A

12

WEEKEND 1

E.ON CEHIA – ACADEMIA LUCEAFARUL CLUJ

17.08.2017

16:00

2009

B

13

WEEKEND 1

ACADEMIA GH HAGI – INTERSTAR SIBIU

17.08.2017

16:00

2009

B

14

WEEKEND 2

TRANSIL TG.MURES – MSE TG.MURES

17.08.2017

16:45

2009

C

15

WEEKEND 1

FC BACAU – ACS KINDER ALB

17.08.2017

16:45

2009

C

16

WEEKEND 2

BEST KIDS REGHIN – ROYAL FAGARAS

17.08.2017

17:30

2009

A

17

WEEKEND 1

ACS KINDER ROSU – E.ON CEHIA

17.08.2017

17:30

2009

A

18

WEEKEND 2

ACADEMIA LUCEAFARUL CLUJ – VIITORUL ZALAU

17.08.2017

18:15

2009

B

19

WEEKEND 1

ACADEMIA GH. HAGI – LUCEAFARUL CLUJ

17.08.2017

18:15

2009

B

20

WEEKEND 2

INTERSTAR SIBIU – TRANSIL TG. MURES

18.08.2017

08:00

2007

A

17

ASA 1

ALDOSPORT BUCURESTI – JUNIOR CAMPULUNG

18.08.2017

08:00

2007

D

18

ASA 2

LUCEAFARUL CLUJ – CS HIRO RM.VALCEA

18.08.2017

09:00

2007

C

19

ASA 1

ACS KINDER 2008 – ACADEMIA GH. HAGI

18.08.2017

09:00

2007

B

20

ASA 2

ACS KINDER ALB – INTERGALAXY BUCURESTI

18.08.2017

10:00

2007

A

21

ASA 1

ACS KINDER ROSU – DINAMIK BAIA MARE

18.08.2017

10:00

2007

B

22

ASA 2

INFINITY TARNAVENI – INTERSTAR SIBIU

18.08.2017

11:00

2007

C

23

ASA 1

ASA TG.MURES – ACS KIDS TAMPA BRASOV

18.08.2017

11:00

2007

D

24

ASA 2

BEST KIDS REGHIN – ACS JUNIORUL SUCEAVA

18.08.2017

12:00

2007

LOC 9-16

25

ASA 1

3A – 4B

18.08.2017

12:00

2007

LOC 9-16

26

ASA 2

4A – 3B

18.08.2017

13:00

2007

LOC 9-16

27

ASA 1

3C – 4D

18.08.2017

13:00

2007

LOC 9-16

28

ASA 2

4C – 3D

18.08.2017

14:00

2007

LOC 1-8

29

ASA 1

1A – 2B

18.08.2017

14:00

2007

LOC 1-8

30

ASA 2

2A – 1B

18.08.2017

15:00

2007

LOC 1-8

31

ASA 1

1C – 2D

18.08.2017

15:00

2007

LOC 1-8

32

ASA 2

2C – 1D

18.08.2017

16:00

2007

LOC 13-16

33

ASA 1

INVINSA JOC 25 – INVINSA JOC 28

18.08.2017

16:00

2007

LOC 13-16

34

ASA 2

INVINSA JOC 26 – INVINSA JOC 27

18.08.2017

17:00

2007

LOC 9-12

35

ASA 1

CASTIGATOARE JOC 25 – CASTIGATOARE JOC 28

18.08.2017

17:00

2007

LOC 9-12

36

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 26 – CASTIGATOARE JOC 27

18.08.2017

18:00

2007

LOC 5-8

37

ASA 1

INVISA JOC 29 – INVINSA JOC 32

18.08.2017

18:00

2007

LOC 5-8

38

ASA 2

INVINSA JOC 30 – INVINSA JOC 31

18.08.2017

19:00

2007

LOC 1-4

39

ASA 1

CASTIGATOARE JOC 29 – CASTIGATOARE JOC 32

18.08.2017

19:00

2007

LOC 1-4

40

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 30 – CASTIGATOARE JOC 31

18.08.2017

09:00

2010

A

21

APOLLO 1

JUNIORUL AIUD – LUCEAFARUL 2010 CLUJ

18.08.2017

09:00

2010

B

22

APOLLO 2

FC BACAU – ASA TG. MURES

18.08.2017

09:00

2010

A

23

WEEKEND

ACADEMIA GH.HAGI – ACS KINDER ROSU

18.08.2017

09:45

2010

B

24

APOLLO 1

E.ON CEHIA – MSE TG. MURES

18.08.2017

09:45

2010

C

25

APOLLO 2

ACS KIDS TAMPA BRASOV – INFINITY TARNAVENI

18.08.2017

10:30

2010

C

26

APOLLO 1

INTERSTAR SIBIU – ACS KINDER ALB

18.08.2017

15:00

2010

LOC 9-14

27

APOLLO 1

4A-5B

18.08.2017

15:00

2010

LOC 9-14

28

APOLLO 2

5A-4B

18.08.2017

15:45

2010

LOC 1-8

29

APOLLO 1

1A-3B

18.08.2017

15:45

2010

LOC 1-8

30

APOLLO 2

1B-3A

18.08.2017

16:30

2010

LOC 1-8

31

APOLLO 1

2A-2C

18.08.2017

16:30

2010

LOC 1-8

32

APOLLO 2

2B-1C

18.08.2017

17:15

2010

LOC 9-14

33

APOLLO 1

4A-3C

18.08.2017

17:15

2010

LOC 9-14

34

APOLLO 2

5A-4C

18.08.2017

18:00

2010

LOC 5-8

35

APOLLO 1

INVINSA JOC 29 – INVINSA JOC 32

18.08.2017

18:00

2010

LOC 5-8

36

APOLLO 2

INVINSA JOC 30 – INVINSA JOC 31

18.08.2017

18:45

2010

LOC 1-4

37

APOLLO 1

CASTIGATOARE JOC 29 – CASTIGATOARE JOC 32

18.08.2017

18:45

2010

LOC 1-4

38

APOLLO 2

CASTIGATOARE JOC 30 – CASTIGATOARE JOC 31

18.08.2017

09:45

2009

B

21

WEEKEND 1

ACADEMIA GH. HAGI – MSE TG. MURES

18.08.2017

09:00

2009

A

22

WEEKEND 2

E.ON CEHIA – ASA TG.MURES

18.08.2017

09:45

2009

B

23

WEEKEND 1

TRANSIL TG.MURES – LUCEAFARUL CLUJ

18.08.2017

10:30

2009

A

24

WEEKEND 1

ACS KINDER ROSU – ACADEMIA LUCEAFARUL CLUJ

18.08.2017

10:30

2009

A

25

WEEKEND 2

ASA TG. MURES – VIITORUL ZALAU

18.08.2017

11:15

2009

B

26

WEEKEND 1

INTERSTAR SIBIU – MSE TG.MURES

18.08.2017

15:00

2009

LOC 9-14

27

WEEKEND 1

4A-5B

18.08.2017

15:00

2009

LOC 9-14

28

WEEKEND 2

5A-4B

18.08.2017

15:45

2009

LOC 1-8

29

WEEKEND 1

1A-3B

18.08.2017

15:45

2009

LOC 1-8

30

WEEKEND 2

1B-3A

18.08.2017

16:30

2009

LOC 1-8

31

WEEKEND 1

2A-2C

18.08.2017

16:30

2009

LOC 1-8

32

WEEKEND 2

2B-1C

18.08.2017

17:15

2009

LOC 9-14

33

WEEKEND 1

4A-3C

18.08.2017

17:15

2009

LOC 9-14

34

WEEKEND 2

5A-4C

18.08.2017

18:00

2009

LOC 5-8

35

WEEKEND 1

INVINSA JOC 29 – INVINSA JOC 32

18.08.2017

18:00

2009

LOC 5-8

36

WEEKEND 2

INVINSA JOC 30 – INVINSA JOC 31

18.08.2017

18:45

2009

LOC 1-4

37

WEEKEND 1

CASTIGATOARE JOC 29 – CASTIGATOARE JOC 32

18.08.2017

18:45

2009

LOC 1-4

38

WEEKEND 2

CASTIGATOARE JOC 30 – CASTIGATOARE JOC 31

19.08.2017

09:00

2007

LOC 15-16

41

ASA 1

INVINSA JOC 33 – INVINSA JOC 34

19.08.2017

09:00

2007

LOC 13-14

42

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 33 – CASTIGATOARE JOC 34

19.08.2017

10:00

2007

LOC 11-12

43

ASA 1

INVINSA JOC 35 – INVINSA JOC 36

19.08.2017

10:00

2007

LOC 9-10

44

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 35 – CASTIGATOARE JOC 36

19.08.2017

11:00

2007

LOC 7-8

45

ASA 1

INVINSA JOC 37 – INVINSA JOC 38

19.08.2017

11:00

2007

LOC 5-6

46

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 37 – CASTIGATOARE JOC 38

19.08.2017

12:00

2007

LOC 3-4

47

ASA 1

INVINSA JOC 39 – INVINSA JOC 40

19.08.2017

13:00

2007

LOC 1-2

48

ASA 2

CASTIGATOARE JOC 39 – CASTIGATOARE JOC 40

19.08.2017

09:00

2010

LOC 9-14

39

APOLLO 1

5B-3C

19.08.2017

09:00

2010

LOC 9-14

40

APOLLO 2

4B-4C

19.08.2017

09:45

2010

LOC 7-8

41

APOLLO 1

INVINSA JOC 35 – INVINSA JOC 36

19.08.2017

09:45

2010

LOC 5-6

42

APOLLO 2

CASTIGATOARE JOC 35 – CASTIGATOARE JOC 36

19.08.2017

10:30

2010

LOC 13-14

43

APOLLO 1

19.08.2017

10:30

2010

LOC 11-12

44

APOLLO 2

19.08.2017

11:15

2010

LOC 9-10

45

APOLLO 1

19.08.2017

12:00

2010

LOC 3-4

46

APOLLO 1

INVINSA JOC 37 – INVINSA JOC 38

19.08.2017

13:00

2010

LOC 1-2

47

APOLLO 1

CASTIGATOARE JOC 37 – CASTIGATOARE JOC 38

19.08.2017

09:00

2009

LOC 9-14

39

WEEKEND 1

5B-3C

19.08.2017

09:00

2009

LOC 9-14

40

WEEKEND 2

4B-4C

19.08.2017

09:45

2009

LOC 7-8

41

WEEKEND 1

INVINSA JOC 35 – INVINSA JOC 36

19.08.2017

09:45

2009

LOC 5-6

42

WEEKEND 2

CASTIGATOARE JOC 35 – CASTIGATOARE 36

19.08.2017

10:30

2009

LOC 13-14

43

WEEKEND 1

19.08.2017

10:30

2009

LOC 11-12

44

WEEKEND 2

19.08.2017

11:15

2009

LOC 9-10

45

WEEKEND 1

19.08.2017

12:00

2009

LOC 3-4

46

WEEKEND 1

INVINSA JOC 37 – INVINSA JOC 38

19.08.2017

12:45

2009

LOC 1-2

47

WEEKEND 1

CASTIGATOARE JOC 37 – CASTIGATOARE JOC 38

print

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.