Tabără de handbal infantil la Târgu Mureş

Astăzi, la Târgu Mureş începe o nouă ediţie a taberei Erima Minihand. Tabăra reuneşte 14 echipe de hanbal şi juniori IV din Ungaria şi România. Iata programul competiţiei:

 

Luni, 7 august 2017:

  • ora 20:30- festivitate de deschidere- tricouri și bidonașe pentru copii (Sala de conferințe a Hotelului Imperial Inn)
  • ora 21- ședință tehnică- program tabără (Sala de conferințe a Hotelului Imperial Inn)

 

Marți, 8 august 2017:

  • între orele 8-13:30- meciuri (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)
  • între orele 13:30-15:30- pauză
  • între orele 15:30-19:30- meciuri (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)
  • ora 19:30- meciul antrenorilor (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)

 

Miercuri, 9 august 2017:

  • între orele 8-13:30- meciuri (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)
  • între orele 13:30- 17- pauză
  • între orele 17-19- antrenament &workshop (Complexul de Agrement si Sport “Muresul”)

 

Joi, 10 august 2017:

  • între orele 8- 12- meciuri (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)
  • între orele 12-14:30- pauză
  • între orele 14:30-19:30- meciuri (Sala de Sport a Gimnaziului “Serafim Duicu”)
  • între orele 20:30-23- MiniHand Party (Casa de Cultură “Mihai Eminescu”)

 

Vineri, 11 august 2017:

  • ora 9- vizită la Grădina Zoologică

 

 

 

 

 

 

                                                     Minihandbal

Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești

United Galați

BB Junior Buzău

Play Mureș

 

 Juniori IV

                    Grupa 1                                                            Grupa 2

 

Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești                           Academia Junior Ploiești

Voioșii Handbaliști Tulcea                                        BB Junior Buzău

Pegasus Tîrgu-Mureș                                                  Play Mureș

United Galați                                                         CSS Tulcea

Budaörs 1                                                             Budaörs 2

 

Marți, 8 august 2017:

 

8:00-8:40      Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- Pegasus Tîrgu-Mureș

8:40-9:20      Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- United Galați (minihandbal)

9:20-10:00    Voioșii Handbaliști Tulcea- Pegasus Tîrgu-Mureș

10:00-10:40  United Galați- Budaörs 1

10:40- 11:20 Academia Junior Ploiești- Play Mureș

11:20-12:00  BB Junior Buzău- Play Mureș (minihandbal)

12:00-12:40  CSS Tulcea- Play Mureș

12:40-13:20  BB Junior Buzău- Budaörs 2

 

15:30-16:10  Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- United Galați

16:10-16:50  Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- BB Junior Buzău (minihandbal)

16:50-17:30  Play Mureș- United Galați (minihandbal)

17:30-18:10  Budaörs 1- Voioșii Handbaliști Tulcea

18:10-18:50  Budaörs 2- CSS Tulcea

18:50-19:30  Academia Junior Ploiești- BB Junior Buzău

19:30-20:10  Meciul Antrenorilor

 

 

 

 

 

 

 

Miercuri, 9 august 2017:

 

8:00-8:40      United Galați- Pegasus Tîrgu-Mureș

8:40-9:20      Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- Play Mureș (minihandbal)

9:20-10:00    Budaörs 1- Pegasus Tîrgu-Mureș

10:00-10:40  BB Junior Buzău- Play Mureș

10:40-11:20  BB Junior Buzău- United Galați (minihandbal)

11:20-12:00  Budaörs 2- Play Mureș

12:00-12:40  Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- Voioșii Handbaliști Tulcea

12:40-13:20  Academia Junior Ploiești- CSS Tulcea

 

 

Joi, 10 august 2017:

 

8:00-8:40       Voioșii Handbaliști Tulcea- United Galați

8:40-9:20       semifinala 1: loc 4- loc 1 (minihandbal)

9:20-10:00     CSS Tulcea- BB Junior Buzău

10:00-10:40   Șc. Gen. I.Al. Basarabescu Ploiești- Budaörs 1

10:40-11:20   semifinala 2: loc 3- loc 2 (minihandbal)

11:20-12:00   Academia Junior Ploiești- Budaörs 2

 

14:30-15:10   loc 5 gr.1- loc 5 gr.2

15:10-15:50   finala mică (minihandbal)

15:50-16:30   loc 4 gr.1- loc 4 gr.2

16:30-17:10   loc 3 gr.1- loc 3 gr.2

17:10-17:50   loc 2 gr.1- loc 2 gr.2

17:50-18:30   finala (minihandbal)

18:30-19:10   loc 1 gr.1- loc 1 gr.2

print

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.