Zilele Reghinene programate pe final de săptămână

zilele reghinenePrimaria si Consiliul Local Reghin organizeaza in zilele de 5, 6 si 7 iulie Zilele Municipiului Reghin. Programul debuteaza cu un simpozion cu tema `Reghinul vechi si nou` – unde sunt invitati reprezentantii delegatiilor oraselor infratite cu Reghin din Ungaria, Polonia si Republica Moldova, oficialitati ale judetului Mures si Municipiului Reghin, conducatorii institutiilor deconcentrate din Reghin, iar finalul celor 3 zile de festivitati este marcat de un foc de artificii.

VINERI, 5 IULIE
15:00 – 17:00 Casa de Cultura George Enescu din Reghin – Simpozion cu tema `Reghinul vechi si nou`
18:00 Fanfara Municipiului Reghin
18:10 Deschiderea oficiala
18:15 Spectacol folcloric
Ansamblul casei de Cultura „Eugen Nicoara” Reghin
Maria si Teodor Santean
Leontina Pop
20:00 Recital extraordinar sustinut de Dumitru Farcas
20:45 Andreea Morariu
21:00 Chrom (HU)
21:30 Trupa 112
22:00 Vizi Imre
22:45 Andreea Balan
23:45 Doru Isaroiu (Parlament) si True Band

SAMBATA, 6 IULIE
15:30 Festivalul National de Poezie Populara – spectacol folcloric de poezie, cantec, joc si voie buna
18:00 Spectacol folcloric
Recital sustinut de ansamblul Scolii de muzica din Reghin
Dumitru Gliga, Corina Florea Covaciu, David Puscas impreuna cu ansambluri de dansuri populare
19:00 Recital extraordinar sustinut de Ioan Dordoi, Marcel Avram, Camelia Moldovan si Doru Pop
20:45 Sylvie
21:15 Knock Out (HU)
21:45 HiQ
22:45 Vh2
23:45 Adi Molnar si trupa Etajul 4

DUMINCA, 7 IULIE
15:30 Formatii locale de muzica pop, rock si dance
16:30 Premierea castigatorilor la competitiile sportive si a olimpicilor reghineni
16:45 Recital sustinut de ansamblul Scolii de muzica din Reghin
17:15 Spectacol folcloric
Maria Neag, Mihaela Botos, Sorin Pantea, Dan Aurelian Stefan, Gabriela Merdar, Ana Crisan, si Ciprian Ilie impreuna cu ansambluri de dansuri populare
18:45 Recital sustinut de Ramona Fabian
19:15 Recital extraordinar sustinut Sergiu Cipariu, Mariana Anghel si Vasile Coca, acompaniati de ansamblul instrumental condus de maestrul Ovidiu Bartes
20:45 Mircea Mateiu
21:00 Black Leaf
21:15 Acs Josef (HU)
21:45 Florin Vos
22:30 Lora
23:15 Directia 5
24:00 Foc de artificii

print
Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.