A început festivalul de film Alter-Native

În deschiderea festivalului este proiectat filmul “Secretul fericirii”, cu actorul mureșean Theo Marton intr-unul din rolurile principale. Programul este următorul:

MIERCURI – 7. NOIEMBRIE
17:00 – 18:30
18:30 – 18:40

Film artistic – Vlad Zamfirescu: Secretul fericirii (ROU)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare
19:00 – 21:00 Workshop Sala Mică
19:00 – 20:30 Concert – Vizionari, poeţi, vagabonzi – Földes László Hobo (HUN) Sala Mare
20:45 – 22:20
22:20 – 22:30

Film artistic – Jeles András: Umbra sinistră (HUN)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare

JOI – 8. NOIEMBRIE
14:00 – 15:10 Program de concurs (I.) Sala Mare
15:30 – 16:35 Program de concurs (II.) Sala Mare
16:50 – 18:00 Program de concurs (III.) Sala Mare
17:00 – 18:10 Program de concurs (I.) Sala Mică
18:15 – 19:40
19:40 – 19:50

Film artistic – Nemes Gyula: Zero (HUN/CZE/GER)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare
18:30 – 19:40 Program de concurs (II.) Sala Mică
19:00 InSitu 2 – expoziție de grup internaţională – vernisaj B5 Studio, Camera K’Arte
20:00 – 20:20 Festivitate de deschidere Sala Mare
20:00 – 21:10 Program de concurs (III.) Sala Mică
20:30 – 22:00 Concert – Hei, Magyar Joe! – Földes László Hobo (HUN) Sala Mare
21:30 – 23:05 Best of Mediawave 2018 Sala Mică
22:15 – 23:50 Film artistic – Gárdos Éva: Budapest Noir (HUN) Sala Mare

VINERI – 9. NOIEMBRIE
14:00 – 15:10 Program de concurs (IV.) Sala Mare
15:25 – 16:35 Program de concurs (V.) Sala Mare
17:00 – 18:10 Program de concurs (IV.) Sala Mică
16:50 – 18:00 Program de concurs (VI.) Sala Mare
18:15 – 20:00
20:00 – 20:10

Film artistic – Radu Muntean: Alice T. (ROM/FRA/SWE)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare
18:30 – 19:40 Program de concurs (V.) Sala Mică
19:00 Teatru dans – Introspectio – Compania András Lóránt Sinagoga Veche
20:00 – 22:00 Film artistic – Bogdán Árpád: Geneza (HUN) Sala Mică
20:20 – 21:45 Concert – Emerich Imre & Jimi Laco (ROU) Sala Mare
22:00 – 23:45 Film artistic – Szász János: Măcelarul, curva şi chiorul (HUN) Sala Mare
22:15 – 23:25 Program de concurs (VI.) Sala Mică

SÂMBĂTĂ – 10. NOIEMBRIE
10:00 – 11:10 Program de concurs (VII.) Sala Mare
11:30 – 12:50 Filme realizate în Tabăra de Creaţie Filmtett 2018 Sala Mică
11:25 – 12:35 Program de concurs (VIII.) Sala Mare
12:50 – 14:00 Program de concurs (IX.) Sala Mare
14:00 – 15:10 Program de concurs (VII.) Sala Mică
14:15 – 15:45
15:45 – 15:55

Film documentar artistic – Révész Bálint: Proiectul buni (HUN/UK)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare
15:30 – 16:40 Program de concurs (VIII.) Sala Mică
16:15 – 17:40 Film artistic – Csuja László: Valea florilor (HUN) Sala Mare
17:00 – 18:10 Program de concurs (IX.) Sala Mică
18:00 – 20:20 Film artistic – Radu Jude: Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari (ROU/CZE/FRA/BUL/FRA) Sala Mare
18:30 – 19:45 15th Jameson CineFest IFF Miskolc – Scurt-metraje premiate Sala Mică
20:40 – 21:00 Decernarea premiilor Sala Mare
20:00 Concert – Organ Grinder’s Suite – Gyárfás-Premecz Organ Trio (HUN) Casa Berii
21:00 – 23:25
23:25 – 23:40

Film artistic – Nemes Jeles László: Apus de soare (HUN/FRA)
Întâlnire cu publicul

Sala Mare

DUMINICĂ – 11. NOIEMBRIE
10:30 – 11:45 Proiectarea filmelor premiate Sala Mare
11:00 – 12:45 Selecţie din filmele Universităţii Sapientia Sala Mică
12:00 – 13:45 Film artistic – Mészáros Márta: Aurora Borealis – Luminile Nordului (HUN) Sala Mare
12:45 – 13:15 Workshop Sala Mică
14:00 – 16:00 Film artistic – Kenyeres Bálint: Ieri (HUN/FRA/NED/SWE/GER/MAR) Sala Mare

Comentează cu Facebook
Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile sunt închise.