Rezultatele Cupei Mirona, ediţia a XIII-a

 

 

Clubul Sportiv Dansul Viorilor”, în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local Reghin și Consiliul Județean Mureș, sub egida Federaţiei Române de Dans Sportiv a organizat Cupa Mirona, ediţia a XIII-a, sâmbătă, 17 noiembrie 2018. Concursul a început la ora 8.00, la sediul complexului sportiv din Reghin.

Cupa Mirona este un concurs de referinţă în dansul sportiv românesc, remarcându-se prin numărul mare de concurenţi talentaţi şi specialişti ai domeniului. În cadrul celor 42 de categorii pe diferite clase valorice și vârste, pe două secţiuni: Standard (vals lent, tango, vals vienez, slow-fox, quick-step) și Latino-americane (samba, cha-cha-cha, rumba, passo-doble şi jive) sunt aşteptați câteva sute de dansatori, antrenori şi instructori de la cluburi din întreaga ţară. Jurizarea va fi efectuată de arbitri legitimaţi ai Federaţiei Române de Dans Sportiv.

 

 

 

România se situează între primele ţări din lume ca număr de medalii obținute la dans sportiv. De asemenea, în cei 25 de ani, dansatorii noștri au făcut ca la Campionatele Mondiale şi Europene imnul României să răsune de nenumărate ori, obţinând totodată și numeroase medalii de argint şi bronz, în peste 100 de clasări în finale.

În 2018 România și-a trecut în palmaresul dansului sportiv al 11-lea titlu mondial! Iar în acest an țara noastră a primit dreptul și încrederea din partea Federației Internaționale de a găzdui trei Campionate Mondiale, pe diferite categorii. O cifră de-a dreptul impresionantă, în special dacă ne gândim că, în urmă cu șapte ani, primeam în sfârșit drepul din partea forului mondial de a organiza prima Cupă Europeană la Dans Sportiv din România, chiar la Târgu-Mureș.

Rezultate

 

Iată rezultatele (primele poziții reprezintă locul I) rezultatele complete pot fi vizonate pe: http://www.dancesport.ro/competitie/cupa-mirona-6/?fbclid=IwAR3BJeaihOV39BtsMbjvChgXM8tiYS-Gyh7tQPm2lHpfzPSisDr44KXtdm4

Basic 12-15 ani

Cezar Constantin, I. – Carina Denisa, D. 1 LA PASSION (Brasov) (locul I)

Tiut Cristian – Vayda Elena Carmen 2 GALACTIC DANCE (Baia Mare) – QUASAR (Oradea)

Lutaniuc Iulian Andrei – Danciu Cosmina 3 FLORIS (Bistrita)

Basic 16-34 de ani

Oltean Alexandru Bogdan – Gaban Tania Maria 1 TOP DANCE 2007 (Teius) – BIANCA DANCE (Blaj)

Puia Alexandru Laurentiu – Potor Ioana Maria 2 BIANCA DANCE (Blaj)

Basic 6-11 ani

Sasebes Andrei Claudiu – Botarel Diana 1 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Todoran David Radu – Dan Daniela Maria 2 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Crisan Andrei Nicolae – Ababei Iulia Alexia 3 DANSUL VIORILOR (Reghin)

David Alexandru, I. – Ioana Georgiana, D. 4 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Varga Istvan Zsolt – Moldovan Xenia Barbara 5 DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures)

Andrei Darius, C. – Andreea Ana Maria, T.

Basic 12-15 ani

Tiut Cristian – Vayda Elena Carmen 1 GALACTIC DANCE (Baia Mare) – QUASAR (Oradea)

Cezar Constantin, I. – Carina Denisa, D. 2 LA PASSION (Brasov)

Oarga Ioan Sergiu – Pop Nicoleta Bianca 3 CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)

Lutaniuc Iulian Andrei – Danciu Cosmina

Basic 12-11 ani

Sasebes Andrei Claudiu – Botarel Diana 1 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Crisan Andrei Nicolae – Ababei Iulia Alexia 2 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Todoran David Radu – Dan Daniela Maria 3 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Cotut Tudor Paul – Mihali Mara 4 TOP DANCE LIFE (Bistrita)

Varga Istvan Zsolt – Moldovan Xenia Barbara 5 DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures)

Cretan Tudor Ionut – Nechiti Adelina Laura 6 TOP DANCE LIFE (Bistrita)

Andrei Darius, C. – Andreea Ana Maria, T. 7 LATINO ANGELS (Dej)

David Alexandru, I. – Ioana Georgiana, D. 8 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Clasa D 12-15 ani

Beno David – Egri Irina 1 DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures) – DANCE ART (Targu Mures)

Morar David Andrei – Tarau Ruxandra Maria 2 DANS CLUB 80 (Oradea)

Pop Daniel Cristian – Mihai Gloria Francesca 3 LOGA DANCE SCHOOL (Satu Mare)

Oarga Ioan Sergiu – Pop Nicoleta Bianca 4 CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)

Lutaniuc Iulian Andrei – Danciu Cosmina 5 FLORIS (Bistrita)

Moldovan Tudor – Tritean Alessia Rebecca 6 ATTITUDE (Cluj-Napoca)

Varga Andrei – Pauliuc Rita Blanka 7 LOGA DANCE SCHOOL (Satu Mare)

Torok Mircea Marian – Botis Larisa Alexandra 8 ROYAL DANCE CLUB (Satu Mare

Clasa E 12-13 ani

Stanciu Filip – Mondoc Lorena 1 LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

Luczo Roland Andrei – Sonda Maia Ingrid 2 DANCE MANIA.RO (Lugoj)

Varga Janis – Goras Mihaela 3 LOGA DANCE SCHOOL (Satu Mare)

Zsigmond Alex Zsolt – Han Ingrid Tamara 4 RONDO DANCE (Targu Mures)

Czine Nandor Raul – Hategan Alexandra Maria 5 DANCE MANIA.RO (Lugoj)

Coros Flavius – Chiorean Alessia Georgiana 6 BIANCA DANCE (Blaj)

Alexandru Ionut, B. – Carla Andreea, B. 7 LA PASSION (Brasov)

Florea Mirel Vasile – Rata Daria Andreea 8 BUCOVINA DANCE STUDIO (Suceava)

Belciug Dragos Iliuta – Croitor Sorina Ioana 9 BUCOVINA DANCE STUDIO (Suceava)

Marginean Denis Cristian – Pal Alesia Timea 10 MAGIC OF THE DANCE (Medias)

Dabija Daniel – Berekmeri Iris Elena 11 POTAISSA (Turda)

Rus Antonio – Pop Alexia Francesca 12 POTAISSA (Turda)

Clasa E 14-15 ani

Simo Tamas Ferenc – Fabian Dorottya Karola 1 DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures)

Upadhaya Vikram Alexandru – Czinkus Beatris 2 DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures) – DANCE ART (Targu Mures)

Carpinisan George – Constantin Celine Ioana 3 PRO DANCE STUDIO (Brasov)

Balea Bogdan – Tima Diana 4 LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

Joldes Mircea Andrei – Olari Ana Maria 5 POTAISSA (Turda)

Moldovan Denis – Tomus Andreea Brianna 6 CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)

Stanila Radu Ioan – Bradean Raluca 7 RISE UP (Sibiu)

Pal Robert Christian – Chisalita Andreea Elena 8 MAGIC OF THE DANCE (Medias)

Man Mihai – Man Maria 9 COLIBRI (Tautii-Magheraus)

Leuca Ionut Daniel – Leuca Mihaela Maria 10 FLORIS (Bistrita)

Clasa E 6-11 ani

169 David Alexandru, I. – Ioana Georgiana, D. 1 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Cretan Tudor Ionut – Nechiti Adelina Laura 2 TOP DANCE LIFE (Bistrita)

Camarasan Horea – Camarasan Paula 3 ATTITUDE (Cluj-Napoca)

Dovan Ilie Marian – Gall Beatris Sabina 4 DANCE ART (Targu Mures)

Alin Robert, M. – Sonia Nicoleta, M. 5 DANCE ART (Targu Mures)

Butiu Rares Cristian – Raica Irina Alexandra 6 MARIA PETREA (Alba Iulia)

Tudor Eduard Alexandru – Ones Larisa Daria 7 ROYAL STEPS (Arad)

Rares Andrei, B. – Bianca Georgia, C. 8 KASTA MORRELY STAR (Iasi)

Nita Mihai – Bors Andrada Florina 9 FLORIS (Bistrita)

Puscas Toma Eduard – Bacutiu Mak Regina 10 LOGA DANCE SCHOOL (Satu Mare)

Debutant Cha cha 10-11 ani

Kertesz Szilard Eduard – Erdos Mara Alexandra 1 RONDO DANCE (Targu Mures)

Stanut Andrei Ovidiu – Turcu Raisa Elena 2 BUCOVINA DANCE STUDIO (Suceava)

Andronic Matei Dumitru – Cioaca Erica Lucia 3 LIA ART (Piatra Neamt)

David George, A. – Nicoleta Andrada, C. 4 FAN DANCE CLUB (Brasov) 257 Iustin Gabriel, L. – Anastasia Maria, C. 5 LIA ART (Piatra Neamt)

Popescu David Stefan – Haprean Clara Maria 6 RISE UP (Sibiu)

Stoica Denis Vlad – Szabo Maria Elena 7-8 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Andrus Matei – Trambitas Diana 7-8 POTAISSA (Turda)

Vaslaban Nectarie – Martin Selena 9-11 POTAISSA (Turda)

Muresan Alex Cristian – Matei Adelina Paula 9-11 POTAISSA (Turda)

Scraba Doru Eduard – Zveloaca Andreea Ioana 9-11 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Gyortfi Alberto – Oprea Bianca Andreea 12-13 FLORIS (Bistrita)

Truta Tudor Gabriel – Szabo Bianca Ana 12-13 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Debutant cha cha 12-15 ani

Jurcan Darius – Beno Vivien 1 DANCE ART (Targu Mures)

Suciu Ionut Sorin – Santa Carina Maria 2 RONDO DANCE (Targu Mures)

Macovei Catalin Andrei – Russu Ana Catalina 3 RONDO DANCE (Targu Mures)

Debutant cha cha 4-7 ani

Darius Gabriel, D. – Rebeca Ioana, C. 1 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Robert Andrei, D. – Alesia Stefania, P. 2 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Tobirnac Rares Andrei – Gaman Bianca 3 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Cocan Iustin Tudor – Voloaga Alexia Stefania 4 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Mircea Otto Victor – Pop Arianna Patricia 5 RONDO DANCE (Targu Mures)

Debutant cha- cha 8-9 ani

Cristian Matei, M. – Maria Ecaterina, C. 1 CEAHLAUL (Piatra Neamt)

Suciu Alexandru Stefan – Secu Anamaria 2 RISE UP (Sibiu)

Dascal Ionut Alexandru – Mona Maria Daniela 3 POTAISSA (Turda)

211 Adominicai Eduard – Macovei Cristiana 4 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Debutant vals lent 10-11 ani

Leonte Vlad Antoniu – Oniga Maria 1 LIA ART (Piatra Neamt)

Iustin Gabriel, L. – Anastasia Maria, C. 2 LIA ART (Piatra Neamt)

Stanut Andrei Ovidiu – Turcu Raisa Elena 3 BUCOVINA DANCE STUDIO (Suceava)

Andronic Matei Dumitru – Cioaca Erica Lucia 4 LIA ART (Piatra Neamt)

Kertesz Szilard Eduard – Erdos Mara Alexandra 5 RONDO DANCE (Targu Mures)

Popescu David Stefan – Haprean Clara Maria 6 RISE UP (Sibiu)

Andrus Matei – Trambitas Diana 7 POTAISSA (Turda)

Truta Tudor Gabriel – Szabo Bianca Ana 8-9 DANSUL VIORILOR (Reghin)

David George, A. – Nicoleta Andrada, C. 8-9 FAN DANCE CLUB (Brasov)

Scraba Doru Eduard – Zveloaca Andreea Ioana 10 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Debutant vals lent 14-15

Oniga Marius Teodor – Cristel Elena 1 LIA ART (Piatra Neamt)

Jurcan Darius – Beno Vivien 2 DANCE ART (Targu Mures)

Leonte Paul Sebastian – Marin Maria 3 LIA ART (Piatra Neamt)

Suciu Ionut Sorin – Santa Carina Maria 4 RONDO DANCE (Targu Mures)

258 Darius, S. – Ariana Antonia, C. 5 POTAISSA (Turda

Debutant vals lent 8-9

Darius Gabriel, D. – Rebeca Ioana, C. 1 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Tobirnac Rares Andrei – Gaman Bianca 2 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Robert Andrei, D. – Alesia Stefania, P. 3 RAY’S DANCE (Piatra Neamt)

Cocan Iustin Tudor – Voloaga Alexia Stefania 4 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Mircea Otto Victor – Pop Arianna Patricia 5 RONDO DANCE (Targu Mures)

Szabo David Dumitru – Rus Alexandra Denisa 6 DANSUL VIORILOR (Reghin)

Debutant vals lent 4-7 ani

Borcila Mircea Ioan – Spitel Cristina Ioana 1 LIA ART (Piatra Neamt)

Cristian Matei, M. – Maria Ecaterina, C. 2 CEAHLAUL (Piatra Neamt)

Suciu Alexandru Stefan – Secu Anamaria 3 RISE UP (Sibiu)

92 Dascal Ionut Alexandru – Mona Maria Daniela 4 POTAISSA (Turda)

Fete bronz 10-11

Onisa Gabriela Anamaria 1 MINI MAXI DANCE CLUB (Sighetu Marmatiei)

Marchis Adela Mara 2 MINI MAXI DANCE CLUB (Sighetu Marmatiei

Fete bronz 14-15

Hutanu Medeea 1 LA PASSION (Brasov)

Pop Celia Cristiana 2 LATINO ANGELS (Dej)

Cherestes Bianca Maria 3 MINI MAXI DANCE CLUB (Sighetu Marmatiei) 45 Dicu Diana Bianca 4 DANCE TO SUNRISE (Alba Iulia)

Fete bronz 8-9 ani

Bordi Kacso Csenge 1 DANCE ART (Targu Mures)

Dosa Reka 2 DANCE ART (Targu Mures)

246 Tan Delal Sophia 3 DANCE TO SUNRISE (Alba Iulia)

41 Oprean Natasha 4 DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

Open 12-15 ani

Silaghi Sebastian – Barbos Dalia Cristina 1 PRODANCE 2000 (Baia Mare)

Tiut Cristian – Vayda Elena Carmen 2 GALACTIC DANCE (Baia Mare) – QUASAR (Oradea)

Open 12-15 ani

Ipate Mateo – Stelea Sonia Maria 1 ADAMAS (Bacau) – LATINO ANGELS (Dej)

Silaghi Sebastian – Barbos Dalia Cristina 2 PRODANCE 2000 (Baia Mare)

Tiut Cristian – Vayda Elena Carmen 3 GALACTIC DANCE (Baia Mare) – QUASAR (Oradea)

Precompetițional două dansuri 10-11 ani

Bulz Luis Narcis – Mesaros Adelina 1 TOP DANCE LIFE (Bistrita)

Fetcu David – Ianul Teodora Gabriela 2 BUCOVINA DANCE STUDIO (Suceava)

Muresan Mihai Mario – Borhidan Alesia Iulia 3 ROYAL DANCE CLUB (Satu Mare)

Precup Bogdan Mihai – Popa Ana Maria 4 FAN DANCE CLUB (Brasov)

Roman Cristian – Stupinean Timeea 5 MAGIC OF THE DANCE (Medias)

Fejer Magor – Eross Boglarka 6 REAL DANCE (Miercurea Ciuc)

Stanila Sergiu – Fratila Oana Maria 7 RISE UP (Sibiu)

Comentează cu Facebook
Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile sunt închise.